tARTuFFist

21.06.10

Tere tulist suve kõigile

PÖFFi tegemistest ei ole juba kuu aega kirjutanud, eks palav suvi on ka minuni jõudnud. Aga jätkan seda kindlasti varsti…
Seniks mõni mõte aga peatselt algavast tARTuFFist (9-14.08), mis hetkel meie kõigi meeli (nii puhkajatel, kontoris töötajatel kui kodust töötajatel) erutab.

Uskumatu, aga käes on juba 5. tARTuFF – kuidas see aeg küll nii kiiresti lendab? Püüame sellel aastal jälle natuke uuendusi sisse tuua, et endal oleks huvitav teha ja vaatajatel jälle midagi uut avastada. Suurimaks uuenduseks on kolmanda ekraani avamine ja tõenäoliselt saab see olema Tartu Ülikooli vanas Anatoomikumis, kus näitame kahel õhtul sinna sobivat kõhedust tekitavat armastust. Jätkub kõik hea kontsertide, luuletajate ja eriüritustega ning suurem fookus on sellel aastal päevasel lasteprogrammil. Seega kõik Tartus ja Lõuna- Eestis sel ajal uitavad pered, seadke oma sammud raeplatsile Pauligi kohvitelki.

Sellel aastal olema festivali korraldamisel käed löönud TTÜ Inimõiguste keskusega, kellega koos vaatleme läbi festivali perekonna erinevaid mudeleid. Projekt “Erinevus Rikastab” annab meile võimaluse vaadelda nii tavapäraseid perekondi kui ebatraditsionaalseid lahendusi, mis võivad kohati sama hästi või pareminigi töötada. Eks tARTuFFi üks külg ole kogu aeg olnud tolerants ja selle aastal on see paremini nähtav läbi kogu festivali – nii loengutel, Athenas linastuvas dok. programmis, raeplatsi filmides, aga ka meie bändi valikutes ja kirjandustundides (kus kohtume erinevate kirjandusperekondadega).

Igal juhul tõotab tulla lahe suvi täis põnevat tööd ja siis veel põnevam festival sinna otsa – vaadake, et te seda maha ei maga.

Kristo

Leave a Reply