RE-ANIMATOR 2 EHK ELUSTAJA PRUUT / BRIDE OF RE-ANIMATOR

Yuzna_Bride

Algus: 13.08.2010 00:30
Koht: Vana Anatoomikum

Sts: Rick Fry, Woody Keith, Brian Yuzna
Op: Rick Fichter
Muusika: Richard Band
Mont: Peter Teschner
Os: Jeffrey Combs, Bruce Abbott, Fabiana Udenio
Keel: inglise

USA 1990, 1:36

REŽISSÖÖR: BRIAN YUZNA

Dr. Herbert West (Jeffrey Combs) on oma kursuse parim meditsiinitudeng, kelle jaoks teadus on kõikvõimas. Kui tal õnnestub leiutada heleroheliselt helendav seerum, mis äratab ellu surnud kudet – olendeid, inimesi ja isegi kehaosasid –, terendab ta silme ees hiilgav meditsiinikarjäär. Koos oma kaaslase Dan Cainiga alustab West rea eksperimentidega, mille tulemused pole alguses pehmelt öeldes ootuspärased.

„Re-Animatori“ järg jätkub kaheksa kuu pärast Miskatonicu haiglas, kus dr. West on taas tagasi oma eksperimentide juures, aga seekord veidi uuenenud teooriaga. Kuna tervet keha tal edukalt surnust üles äratada ei õnnestunud, proovib ta seekord õnne erinevatest kehaosadest kokku pandud moodustiste elustamisega. Tema partner Dan Cain vaevleb süümepiinade käes, ent kui West lubab elustada tema hukkunud armastatu Megi südame, läheb ka tema asjaga kaasa.

Kui seeria esimese filmi “Re-Animator” juures oli Brian Yuzna ( 2008.a. HÕFFi erikülaline  ning PÖFFi žüriiliige ) produtsendiks ja režissööriks tema hea sõber Stuart Gordon, siis filmi järje on üles filminud juba Yuzna ise. Sarnaselt kõigi kultus-hirmufilmide järgedele on ka “Elustaja pruut” avafilmi laiendus: ideid eriti juurde ei tule, aga raha on seekord rohkem kulutada ning nalja (ja verd) saab vähemalt sama palju kui esimeses osas. Film on loomulikult hommage klassikalisele õudusfilmile “Frankensteini pruut” 1935. aastast.

Tristan Priimägi

Leave a Reply