MONICA JA DAVID / MONICA AND DAVID

monica_and_david

Algus: 13.08.2010 17:00
Koht: Athena Keskus

Op: Juan Carlos Zaldivar, David Fenster
Muusika: Steven Schoenberg
Mont: Mary Manhardt, Paola Gutierrez-Orlitz
Keel: inglise
Subt: eesti

USA 2009, 1:08

REŽISSÖÖR: ALI CODINA

Monica ja David on noored armunud, kes armastavad teineteist piiritult ja ilusalt. Nad on täiskasvanud inimesed, kes tahavad abielluda ja ühiselt koos elada. Paraku ei ole see kõik nii kerge ja iseenesestmõistetav, sest mõlemad on siia ilma sündinud Downi sündroomiga. Sellegipoolest saavad neist pruut ja peigmees. Monica ja Davidi filmilugu algab enne pulmi ja vaatleb nii selle ettevalmistusi kui noorte esimest abieluaastat. Aastaga jõuab juhtuda palju. Nad kolivad kokku, mille tagajärjeks on – nagu kooselude puhul ikka – mitmete tõsiasjade kohtumine. Nende armuloo peategelaste kõrval mängivad olulist rolli ka mõlema hoolitsevad emad ning teised sugulased, kellel on omakorda keeruline tunnetada piiri noorte omaette olemise vajadusega ja hakkamasaamisoskusega.

Abielu Downi sündroomi kandvate inimeste vahel on ääretult haruldane. Mõneti on see ka loogiline, sest 1983. aastal oli Downi sündroomiga inimeste oodatav eluiga kõigest 25 aastat, ent praeguste arengutega meditsiinis on see tõusnud juba 60-ni. See uus põlvkond tahab samuti armastada, töötada ja elada iseseisvat „normaalset“ elu. Monica ja Davidi film näitabki ühe sellise paari kooselu võimalikkust. Linateost on pärjatud Tribeca filmifestivali peaauhinnaga ning tavaliselt kõrgub see dokumentaalfilm ka publikulemmikute kindlas tipus.

Kaarel Kuurmaa

Enne dokumentaalfilmi näitab Animated Dreams lühianimafilmi “Ühe selgroo lugu” (A Backbone Tale9, Prantsusmaa 2004 / Jeremy Clapin)

Leave a Reply