Animated Dreamsi filmid tARTuFFil!

11.08.10

Tartu armastab kiiksuga lugusid. Seepärast näitab animafilmide festival Animated Dreams tARTuFFi dokfilmide programmi ees lühianimafilme, mis räägivad armastusest ja perekonnast varjamata nende tavapärast veidrust. See on suurepärane võimalus näha väärt animafilme siinpool Emajõge.

Nõnda näitame filmi väikesest elevandist, keda vaevab küsimus: kui ta isa on krokodill, siis kes on tema ema? Ja kauboimeestest, kelle hirm armastuse ees ajab neid üha tugevamaid meelelisi naudinguid otsima ning manab nende päevadesse aina uusi viinapudeleid.

Kolmapäeval linastuv Itaalia film „Armastusest“ lahkab selle suure tunde igapäevaelu naeruväärseid fakte. Neljapäevane „Surra armastusest“ jutustab papagoide võimest kõike surmani korrata – isegi, kui tegu on mälestustega möödunud armastusest.

Reedel linastuv „Ühe selgroo lugu“ annab lootust armastusele ka neile, keda enese paindumatus on üksindusse viinud. Samal õhtul jutustab „Sild“ noorest poisist, keda suurlinna tuled ahvatlevad kodust lahkuma.

Laupäeval näitame Kaspar Jancise väga isikupärast filmi „Krokodill“, mis on rahvusvahelistel festivalidel mitmete suurte auhindadega pärjatud. tARTuFFi animaprogrammi lõpetab Tšehhi nukuarmastusfilm „Proua G“ mehe ja tema ebahariliku kaaslase kooselust.

Mõnusat vaatamist!

Mark Kuslapuu
Animated Dreamsi tegevjuht

Leave a Reply