Animafilmid

06.08.10

ESMASPÄEV, 9. AUGUST

19:00 ATHENA KESKUS

VIIMANE ELEVANT / THE LAST ELEPHANT / VIIMEINEN ELEFANTTI
Soome / Finland 2008, 9’
Rež/Dir: Antti Laakso

Elevandipoeg elab koos oma krokodillist isaga pilvelõhkujas. Tema õnnelikku lapsepõlve varjutavad korduvad hirmu-unenäod ja veider sisemine tühjus.


TEISIPÄEV, 10. AUGUST

19:00 ATHENA KESKUS

TULERÕNGAS / RING OF FIRE
Saksamaa / Germany 2000, 15’
Rež/Dir: Andreas Hykade

Kaks noort kauboid veedavad oma päevi jaheda kalju varjus, aga öösiti suunduvad seksuaalsete ihade turule. Liikudes aina kaugemale, kohtavad nad mitmeid ohtlikke ja lummavaid tegelasi. Lõpuks mõistavad nad, et on lõplikult eksinud. Ajaks, mil nad lahkuda suudavad, on nende elud igaveseks muutunud.

KOLMAPÄEV, 11. AUGUST

19:00 ATHENA KESKUS

ARMASTUSEST / ABOUT LOVE
Itaalia / Italy 2008, 4’33’’
Rež/Dir: Giacomo Agnetti

Mida armastus päriselt tähendab? Film räägib suurest lõksust, piiritust arusaamatusest, kuhu kõikidest rassidest ja rahvustest inimesed on määratud kukkuma. See vaatleb tavalist elu, esitledes armastust kui lahendamatut probleemi, mille üle saab lõpus
ainult naerda. Sellest küljest lähenedes kahanevad silmakirjalikkus, truudusetus ja igapäevased väikesed tragöödiad komöödiaks.


NELJAPÄEV, 12. AUGUST

19:00 ATHENA KESKUS

SURRA ARMASTUSEST / MORIR DE AMOR
Saksamaa / Germany 2004, 12’40’’
Rež/Dir: Gil Alkabetz

Kaks vana papagoid meenutavad puuris minevikupäevi, samal ajal kui nende omanik peab siestat. Mälestuste heietamisel on kõigi kolme jaoks ootamatud tagajärjed.

REEDE, 13. AUGUST

17:00 ATHENA KESKUS

ÜHE SELGROO LUGU / A BACKBONE TALE / UNE HISTOIRE VERTEBRALE
Prantsusmaa / France 2004, 9’10’’
Rež/Dir: Jeremy Clapin

Lugu eriskummalise füüsisega üksikust mehest, kelle kael on kõver ning pilk ainiti maha suunatud, ning tema unistusest leida just tema jaoks mõeldud naine.19:00 ATHENA KESKUS

SILD / THE BRIDGE / LE PONT
Prantsusmaa, Belgia / France, Belgium 2007, 14’
Rež/Dir: Vincent Bierrewaerts

Mees ja tema poeg elavad mäe otsas. Ainuke ühendus muu maailmaga on sild. Pärast seda, kui sild alla kukkus, on need kaks tegelast ülejäänud inimkonnast täielikult eraldatud olnud. Isa on püüdnud oma poega inimeste maailma kurva reaalsuse eest kaitsta. Ühel õhtul näeb aga laps lähedalasuva linna vilkuvaid tulesid.

LAUPÄEV, 14. AUGUST

17:00 ATHENA KESKUS
KROKODILL / CROCODILE
Eesti / Estonia 2009, 16’38’’
Rež/Dir: Kaspar Jancis

Lugu endisest ooperitähest, kes on saatuse tahtel sunnitud töötama kaubanduskeskuse lastenurgas poroloonkostüümis Krokodillina. Selline elu tundub endisele esitenorile rõõmutu, isegi tülgastav, ja ta elab oma frustratsiooni välja ebatsensuurse käitumisega. Kuni ühel päeval astub tema ellu saatuslik naine ja… krokodill.


19:00 ATHENA KESKUS

PROUA G / MRS. G / PANÍ G
Tšehhi / Czech Republic 2007, 12’
Rež/Dir: Michal Žabka

„Proua G“ on nukuarmastusfilm, täis naljakaid olukordi, mis võivad ette tulla mehe ja tema ebahariliku elukaaslase kooseksisteerimisel. Võid oodata huumorit, romantikat ja kohati isegi põnevust.

Leave a Reply